Damask - Kabartma Osmanlı Viskon

Damask Desenli Viskon Kumaşlar
Damask Desenli Viskon Kumaşlar
Kabartma Viskon Kumaşlar
Kabartma Viskon Kumaşlar
Osmanlı Kumaşları
Osmanlı Kumaşları
Sırala:
KM-5734
Paisley Şal Desenli Kahve Döşemelik Dokuma Kumaş

Metre
KM-3519
Paisley Şal Desenli Kahve Döşemelik Dokuma Kumaş

Metre
KM-3518
Paisley Şal Desenli Döşemelik Dokuma Kumaş

Metre

Bulunduğunuz Sayfa : 1 / Toplam Sayfa : 1 / Toplam Ürün : 3

Damask - Kabartma Osmanlı Viskon
DAMASK - KABARTMA OSMANLI TARZI KUMAŞLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ.

Damask kumaş, özel bir dokuma desenine sahip yüksek kaliteli bir kumaş türüdür. Damask, genellikle pamuk, ipek veya sentetik liflerden yapılır ve özel bir dokuma tekniği kullanılarak üretilir. Damask kumaşı, genellikle zarif ve gösterişli desenleriyle bilinir.

Damask deseni, genellikle ton sur ton renklerde veya zengin kontrastlarda olabilir ve genellikle geometrik şekiller, çiçek motifleri veya diğer estetik unsurları içerir. Bu desen, özel bir dokuma tekniği ile oluşturulur ve genellikle kumaşın her iki tarafında da görülebilen yüksek kontrastlı desenlere sahiptir. Damask kumaşları, masa örtüleri, perdeler, yatak örtüleri, giyim (özellikle gelinlikler ve özel etkinlik elbiseleri) gibi çeşitli ev tekstili ve moda uygulamalarında kullanılır.

Bu kumaş, zarafet ve lüks arayan tasarımlar için popülerdir. Damask kumaşlar genellikle dayanıklıdır ve uzun ömürlü olabilir. Geleneksel damasklar genellikle ipekten yapılırken, günümüzde pamuk, sentetik lifler veya karışımları gibi daha çeşitli malzemelerden üretilen damasklar da bulunmaktadır. Bu, damask kumaşının daha geniş bir kullanım yelpazesi ve bütçe aralığına uygun çeşitlilik sunmasını sağlar.